INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur [FOTO]

Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur [FOTO]

Publikuar më: 17:26 10-02-2018

Ndahet nga jeta aktori i njohur Reg E. Cathey.

59-vjeçari ka ndërruar jetë për shkak të një sëmundje të rëndë në mushkëri.

Aktori është cilësuar si mjeshtër aktrimi dhe numëron disa role të suksesshme. Filmi i cili i dha njohjen më të gjerë ishte “House of Cards”, në rolin e ‘Freddy Hayes’ me të cilin ka marrë edhe çmime në ‘Emmy’.

 Filmat që Cathey ka luajtur

1988 Funny Farm

1988 Crossing Delancey

1988 Ich und Er

1989 Penn & Teller Get Killed

1989 Born on the Fourth of July

1990 Astonished

1990 Loose Cannons

1990 Quick Change

1991 What About Bob

1994 Clean Slate

1994 The Mask

1994 Clear and Present Danger

1994 Airheads

1994 The Hard Truth

1995 Napoleon Frog (voice)

1995 Tank Girl

1995 Se7en

1997 Ill Gotten Gains

2000 American Psycho

2001 Pootie Tang

2003 Head of State

2003 A Good Night to Die

2003 S.W.A.T.

2004 The Machinist

2004 Everyday People

2004 Men Without Jobs

2004 The Cookout

2006 508 Nelson

2008 20 Years After

2008 Patsy

2011 My Last Day Without You

2012 Arbitrage

2012 The Normals

2012 Sampling

2014 Two Men in Town

2014 Alex of Venice

2014 St. Vincent

2015 Nasty Baby

2015 Sweet Kandy

2015 Fantastic Four

2016 Hands of Stone

2018 Tyrel

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030670166015625
    array(1) { ["section"]=> string(63) "kinematografia-ne-zi-ndahet-nga-jeta-aktori-i-njohur-foto-49958" }