INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Këto janë tre llojet e puthjes të cilat duhet t’i provoni me patjetër

Këto janë tre llojet e puthjes të cilat duhet t’i provoni me patjetër

Publikuar më: 21:11 12-01-2018

Ekzistojnë shumë lloje të ndryshme puthjesh, nëpërmjet të cilave personi tjetër mund të jetë duke u përpjekur t'ju komunikojë diçka.

1. Puthja franceze

Është puthja që e njohim dhe besojmë e keni provuar të gjithë. Puthja klasike me gjuhë, shumë pasion dhe afrimitet jep mes një çifti.

2. Puthja ruse

Kjo ndryshe do të quhej një lloj me puthje, pasi rusët e kanë një stil të veçantë të puthjes. Ata e fusin një copë akull në gojë dhe puthen duke e kaluar akullin nga njëra gojë në tjetrën derisa të shkrihet.

3. Puthja japoneze

Të putheni në mënyrë normale, duke i ngritur buzët në të njëjtën kohë, puthje mes buzësh, disa herë por pa ndërprerë për disa minuta.


Banner-300x200px_-FINAL.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010809898376465
    array(1) { ["section"]=> string(75) "keto-jane-tre-llojet-e-puthjes-te-cilat-duhet-t-i-provoni-me-patjeter-47381" }