INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Keni gabuar deri tani! Këto 3 gjëra mos i bëni më pas orës 21:00

Keni gabuar deri tani! Këto 3 gjëra mos i bëni më pas orës 21:00

Publikuar më: 21:50 06-12-2018

Mjekët japin 3 këshilla që duhet ti vini në zbatim pas orës 21:00 për një shëndet më të mirë.

1. Nuk duhet të pini cigare

Hulumtimet kanë treguar se ata që pinë cigare vetëm para se të shkojnë në shtrat janë shumë të lodhur të nesërmen. Gjithashtu, duhanpirësit shpenzojnë më pak kohë në fazën REM, sepse nikotina liron serotonin hormon.

2. Të hani mish

Nëse ju nuk doni që vakti të shqetësojë gjumin tuaj të fortë, hani ushqim të lehtë para gjumit. Tretje e proteinave në trup shpesh është punë intensive e vështirë, ndërsa trupi është në një gjendje tjetër.

3. Të vishni reccipeta shumë të ngushta

Rroba shumë të ngushta pengojnë ciklin gjumë, duke çuar në një temperaturë të rritur trupore si dhe duke zvogëluar nivelin e serotoninës. Pra, ju rekomandojmë që të flini me pizhame të rehatshme

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0041790008544922
    array(1) { ["section"]=> string(69) "keni-gabuar-deri-tani-keto-3-gjera-mos-i-beni-me-pas-ores-21-00-80898" }