INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha ka fituar çmimin e jetës dhe ne jemi shumë të lumtur!

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha ka fituar çmimin e jetës dhe ne jemi shumë të lumtur!

Publikuar më: 14:39 30-11-2018

Bebe Rexha do të rrëmbejë çmimin “Breakthrough Artist Award” në konferencën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Music Biz 2019”. Eventi do të mbahet më 7 maj në Los Angeles ndërkohë që këngëtarja është lajmëruar se do të vlerësohet me këtë çmim më 7 nëntor të këtij viti.

“Breakthrough Artist Awards” i jepet artistit që ka patur impaktin më të madh përgjatë një viti në industrinë e muzikës dhe karriera e të cilit ka arritur në një tjetër nivel. Artistët e viteve të kaluara që janë nderuar me këtë çmim janë; Ariana Grande, Meghan Trainor, Nicki Minaj, John Legend dhe Carrie Underwood.

“Nga lançimi i hiteve që rrënjosen në memorien e publikut deri tek publikimi i albumit të saj “Expectations që është shumë i suksesshëm, Bebe Rexha ka lënë një impakt të jashtëzakonshëm në industrinë e muzikës” ,-tha James Donio presidenti i “Music Biz”.

Bebe-Rexha.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0081110000610352
    array(1) { ["section"]=> string(90) "kengetarja-shqiptare-bebe-rexha-ka-fituar-cmimin-e-jetes-dhe-ne-jemi-shume-te-lumtur-80305" }