INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Këngëtarja shqiptare arrin të bëhet artistja femër më e famshme në botë [FOTO]

Këngëtarja shqiptare arrin të bëhet artistja femër më e famshme në botë [FOTO]

Publikuar më: 19:53 12-01-2018

Ajo është një nga këngëtaret shqiptare më të përfolura dhe suksesshme, jo vetëm në Shqipëri por edhe nëpër botë. Jo më kot vazhdon të jetë në majat e playlist-ave muzikore ndërkombëtare. Bëhet fjalë për Rita Ora-n Ishte “Your Song” kënga e cila bëri serish të futej fuqishëm në idustrinë  e muzikës pas largimit prej 2 vitesh. Më pas me këngën “Anywhere”  dhe së fundmi  me “For You” Rita vazhdon të kryesojë. Por ajo që na bën me krenarë është se ORA arriti të jetë artistja femer më e famshme në botë dhe këtë e tregojnë edhe klasifikimet e artistëve.

Ndërkohë Rita ka shënuar edhe një sukses të madh në karrierën muzikore. Rita ka treguar në Instagram se me këngën e saj “Anywhere” ka arritur të thyej rekordin në karrierën e saj, pasi kjo këngë ka qëndruar për 10 javë në Top10 e këngëve në US. Epo ky po që quhet SUKSES./intv.al/

klold.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0023210048675537
    array(1) { ["section"]=> string(82) "kengetarja-shqiptare-arrin-te-behet-artistja-femer-me-e-famshme-ne-bote-foto-47378" }