INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Këngëtarja e njohur shqiptare dërgohet me urgjencë në spital, ja gjendja e saj shëndetësore! [FOTO]

Këngëtarja e njohur shqiptare dërgohet me urgjencë në spital, ja gjendja e saj shëndetësore! [FOTO]

Publikuar më: 21:51 10-07-2018

Këngëtarja e njohur, Nexhmije Pagarusha, është dërguar me urgjencë mbrëmjen e sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ekipe të ambulancës janë parë tek banesa e saj në lagjen “Ulpiana”, në Prishtinë, nga ku më pas këngëtarja është transportuar në spital.

Këtë e konfirmoi zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, sipas të cilit, ikonës së muzikës i është dhënë ndihma mjekësore dhe është dërguar në Radiologji.

“Zyra e informimit QKUK, ju konfirmon se pacientja N.P, ka kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e lëndimeve që ka marrë në shtëpi. Është dhënë ndihma mjekësore në kuadër të klinikës emergjente dhe është jashtë rrezikut për jetë. Janë duke vazhduar ekzaminimet tjera diagnostike në kliniken e radiologjisë në QKUK”, ka thënë Shpend Fazliu.

Drejtori i Klinikës Emergjente Dr.Lenjani ka konfirmuar që Nexhmija është jashtë rrezikut për jetën.

NEXJ.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0023880004882812
    array(1) { ["section"]=> string(101) "kengetarja-e-njohur-shqiptare-dergohet-me-urgjence-ne-spital-ja-gjendja-e-saj-shendetesore-foto-64579" }