INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Karnavalet veshin me ngjyra Korçën, në shesh edhe balerina braziliane [FOTO]

Karnavalet veshin me ngjyra Korçën, në shesh edhe balerina braziliane [FOTO]

Publikuar më: 17:20 03-06-2018

Kllounë, kërcimtarë dhe personazhe përrallash, pushtuan qendrën e Korçës mbrëmjen e së shtunës në ceremoninë tradicionale të karnavale e cila hap sezonin në qytetin juglindor.

Dhjetëra grupe të ardhur dhe nga shtete të tjera parakaluan në bulevardin e Korçës, ndërsa çdo njëri prej tyre prezantoi një fabul në sheshin para Katedrales.

Mes tyre ranë në sy edhe ballerina braziliane të cilat sillnin edhe atmosferën e karnavaleve të famshme braziliane.

Muzika klasike, kërcimet, ballot me maska apo dhe këngët tradicionale e romantike të serenatës korçare nuk munguan.

Qindra qytetarë ndoqën paradën e organizuar në këtë mënyrë për të njëmbëdhjetin vit në Korçë, ku sjell edhe traditën e vjetër qytetare që daton para viteve 40 të shekullit të kaluar.

 

7.PNG

9.PNG

6.PNG

4.PNG

 

korce_2.PNG

fofofo.PNG

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.013918876647949
    array(1) { ["section"]=> string(79) "karnavalet-veshin-me-ngjyra-korcen-ne-shesh-edhe-balerina-braziliane-foto-60562" }