INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Kaos nga përmbytjet, afro 180 japonezë kanë humbur jetën[VIDEO]

Publikuar më: 09:47 12-07-2018

Moti i keq në Japoni nuk po ndalet. Sasi e rreshjeve të shiut është shtuar dhe për pasojë nga përmbytjet deri më tani rezulton se kanë humbur jetën 180 persona. Ndërsa qindra japonezë të tjerë rezultojnë të zhdukur. Përmbytjet nuk kanë kursyer as kafshët dhe mendohet se me mijëra janë mbytur. Ndërsa dëmet materiale janë të mëdha dhe deri sa situata të përmirësohet nuk mund të llogariten dot. 

Qeveria në disa zona ka shpallur dhe gjendjen e emergjencës.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010163068771362
    array(1) { ["section"]=> string(67) "kaos-nga-permbytjet-afro-180-japoneze-kane-humbur-jeten-video-64746" }