INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kafe e ftohtë apo e nxehtë? Ja cila është më e shëndetshme

Kafe e ftohtë apo e nxehtë? Ja cila është më e shëndetshme

Publikuar më: 18:56 06-11-2018

Për njerëzit e fiksuar pas kafesë, ndryshimi i stinëve shpesh sjell gjithashtu një ndryshim në zakonet e mëngjesit. Ditët bëhen më të shkurtra dhe filxhani i kafesë shkon nga i ftohtë në të nxehtë. Pra, me ardhjen e stinës së vjeshtës dhe dimrit, heqim dorë nga kafet e ftohta, për të pirë kafe të ngrohta.

Të dyja kafetë përfshijnë kafienë, por një studim i fundit ka treguar se është më e mirë dhe e shëndetshme kafja e nxehtë.

Disa nga përfitimet e kafesë së nxehtë janë

-Do të jesh më pak i rrezikuar nga sëmundjet e zemrës, diabetit dhe vdekjes së parakohshme.

 

Por nëse ju preferoni vetëm kafe të ftohtë, mos u shqetësoni, pasi edhe ajo ka benefitet e saj si për shembull:

-Kafet e ftohta nuk kanë shumë yndyrë, kalori dhe sheqer.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0098428726196289
    array(1) { ["section"]=> string(63) "kafe-e-ftohte-apo-e-nxehte-ja-cila-eshte-me-e-shendetshme-77835" }