INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ju shqetësojnë mushkonjat? Ja bimët që i largojnë!

Ju shqetësojnë mushkonjat? Ja bimët që i largojnë!

Publikuar më: 11:39 01-08-2016
Kur bëhët fjalë për mushkonjat, të gjithëve na kap nervozizmi. Shumica prej nesh nuk i durojnë dot mushkonjat, sepse i bezdisin, por i bëjnë edhe me shenja. Ja bimët që nuk duhet të mbani që të mos keni në shtëpi më mushkonja:
1. Borziloku
Ai ka shumë vlera dhe mund ta përdorni për çdo gjë. Një veti e mirë, është se mban larg mushkonjat, prandaj  është mirë të jetë brenda apo jashtë shpëpisë.
 
2. Levanda
Levanda nuk mban larg vetëm mushkonjat por edhe shumë insekte të tjera gjatë verës. 
 
3. Menteja
Duhet ta keni në shtëpinë tuaj, pasi jo vetëm ka aromë të mirë, por edhe largon mushkonjat. Do shpëtoni!
 
4. Hudhra
 
Mbjellja e saj në kopshtin tuaj është metoda më natyrale, për të larguar mushkonjat që t’ju pickojnë.
 
5. Rozmarina
Quhet ndryshe, edhe tmerri i insekteve. Përveç, kësaj ndikon për mirë edhe në shëndet.
 
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032961368560791
    array(1) { ["section"]=> string(54) "ju-shqetesojne-mushkonjat-ja-bimet-qe-i-largojne-11195" }