INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Jennifer Lawrence gati për filmin e ri, do ta shikojmë në rolin e...

Jennifer Lawrence gati për filmin e ri, do ta shikojmë në rolin e...

Publikuar më: 12:14 01-03-2018

Thrileri “Red Sparrow”, filmi i Francis Lawrence, do të fillojë të shfaqet në kinema më 1 mars. Filmi flet për një organizatë, e cila përgatit spiunë rus, e në mesin e rekrutëve më të mirë ka edhe balerinën Domenika Egrova, e luajtur nga Jennifer Lawrence.

Ajo është një “kurth mjalti”, një shprehje që përdoret në botën e spiunazhit, për të treguar agjentët që përdorin joshjen dhe seksin për të marrë informacion nga një objektiv.

Filmi është bazuar në romanin “Nome in codice: Diva” të shkruar nga Jason Matthews, një ish agjent i CIA-s për 33 vjet.

Historia e tij është e thjeshtë: Dominika Egorova është balerina e parë e Bolshoit, por një aksident e largon atë nga skena. Përkundër vetes, xhaxhai, një burrë i KGB-së, rekrutuesi: është trajnuar shumë në shkollën e “harabelës së kuqe”, një shërbimi inteligjence ruse ku ajo është e arsimuar për t’u bërë dashnore vdekjeprurëse dhe joshëse.

Pastaj ajo u dërgua në Budapest, për të lidhur agjentin e CIA-s Nate Nash, i cili po mbron një grimë të rëndësishme në qeverinë ruse, Dominika nis një lojë komplekse të zbulesave, tradhtive dhe planeve të reja, vetëm për të rifituar lirinë e saj.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0040159225463867
    array(1) { ["section"]=> string(70) "jennifer-lawrence-gati-per-filmin-e-ri-do-ta-shikojme-ne-rolin-e-51713" }