INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS

Jashtë Botërorit, tifozët i vendosin flakën stadiumit [VIDEO]

Publikuar më: 09:10 11-10-2017

Pavarësisht fitores së mbrëmshme kundër Estonisë me rezultatin 1-2, Bosnja i mbylli këto kualifikuese në vendin e tretë me 17 pikë të grumbulluara.

Bosnja Hercegovina është eliminuar nga faza e grupeve për Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Të pranishëm në Estoni, tifozët boshnjakë, që njihen me emrin “BH Fanaticos” kanë ndërprerë për disa minuta ndeshjen në pjesën e pare, duke hedhur flakadanë në fushën e lojës dhe duke formuar një atmosferë të ngjashme me luftën. Më pas ndeshja ka rifilluar normalisht, por Bosnja me siguri do të dënohet për këtë veprim.

 

>

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00450110435486
    array(1) { ["section"]=> string(64) "jashte-boterorit-tifozin-i-vendosin-flaken-stadiumit-video-38616" }