INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja si të bëni smartphonin tuaj kundra ujit pa përdorur asnjë pajisje

Ja si të bëni smartphonin tuaj kundra ujit pa përdorur asnjë pajisje

Publikuar më: 10:03 12-10-2018

Nano coating është një lëng hidrofobik që është i papërshkueshëm nga uji dhe perdoret me se shumti ne siperfaqen e makinave. Përdoret qe uji mos te pershkroje ne elektroniken e cdo pajisje dhe ne kete rast ne  smartphonin tuaj.
Ky produkt mund të mbulohet ose ferkohet në telefonin tuaj, duke lënë një shtresë të hollë, transparente që kur thahet nuk lejon ujin dhe lëngje të tjera të depertojne.Kjo mase "mbrojtëse" zgjat nga 6-12 muaj. Kjo mund të bëhet vetem duke përdorur një pako Nano coating i cili kushton nga 15-30 dollar.
Nuk ndikon në ndjeshmërinë e ekranit,nuk pengon depertimin në telefon në asnjë mënyrë por nuk rekomandohet për zhytje sepse nuk ka mbrojtje shoku dhe mund të ndikojë në ndriçimin e ekranit.
Produktet më të njohura jane Nanostat, GotaChip, Nanex
Më së miri përdoren nga : Mbrojtja e përditshme kundër dëmtimeve nga lëngje te ndryshme apo edhe nga shiu.

maxresdefault.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0080289840698242
    array(1) { ["section"]=> string(74) "ja-si-te-beni-smartphonin-tuaj-kundra-ujit-pa-perdorur-asnje-pajisje-74892" }