INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja sesi Macron pret Ramën në Pallatin Elysée (Video)

Ja sesi Macron pret Ramën në Pallatin Elysée (Video)

Publikuar më: 12:25 15-05-2018

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin francez Emmanuel Macron.

Në një video të postuar në Facebook, Rama tregon momentin e pritjes nga Macron në Pallatin Elysée.

Takimi mes tyre vjen pak ditë përpara se Këshilli i Europës të japë qëndrimin e tij për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Franca është një nga skeptikët për zgjerimin e BE, dhe Rama do t’i kërkojë Macron votën pro për Shqipërinë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0042290687561035
    array(1) { ["section"]=> string(56) "ja-sesi-macron-pret-ramen-ne-pallatin-elysee-video-58414" }