INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ja pse të rinjtë sot tundohen nga seksi tresh

Ja pse të rinjtë sot tundohen nga seksi tresh

Publikuar më: 14:27 12-10-2017

Mesa duket një risi e ri po përhapet tek të rijnë e sotëm. Seksin tresh po e përqafojnë një numër i madh të rinjsh. Por pse? Këtë mund ta zbuloni në këtë artikull.

Besoj se të gjithëve na ka shkuar në mendje seksi me më shumë se një person sidomos meshkujve: “Ah sikur të kisha dh një  femër tjetër në shtrat”, por jo gjithmonë ja plotësojmë tekat imagjinatës. Do thoni pse? Sepse është e vështirë që të gjejmë një person shtesë.

Studiuesit e universitetit New Brunswick zbuluan se studentët kanadezë po konsiderojnë gjithnjë e më shumë 'ménage à trois', por stepen së eksperimentuari nga frika e stigmatizimit.

U analizuan 300 studentë heteroseksuale dhe u pyetën nëse kanë bërë ndonjëherë seks me dy persona, apo nëse kishin interes dhe nëse po, do të donin të bënin treshe me vajza apo djem? Në përgjithësi burrat ishin më të interesuar të bënin treshe, por donin më tepër treshe që përfshijnë dy vajza dhe jo dy djem dhe një vajzë, kjo sepse i druhen paragjykimit në shoqëri, shkruan anabel.

Studiuesja Dr Ashley Thompson thotë se diçka e tillë vjen nga mënyra se si shoqëria shikon sjelljet seksuale brenda të njëjtit seks. “Ka mesazhe në media dhe shoqëria që lënë të kuptohet se është OK për dy vajza seksi të bëhen bashkë, por jo për dy djem,” shprehet ajo.

Vajzat janë më të shqetësuar për stigmatizmin që shoqëron të qenit seksualisht eksperimentuese, ndaj ishin po aq të interesuara për të bërë një treshe sa ç’janë djemtë për të bërë treshe me një djalë dhe me një vajzë tjetër. Gratë në përgjithësi mund të përjetojnë pasoja më negative se burrat. Diçka e tillë mund të lidhet me paragjykimin dhe të kthehet në ndjenjë faji dhe turpi.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00078296661376953
    array(1) { ["section"]=> string(51) "ja-pse-te-rinjte-sot-tundohen-nga-seksi-tresh-38771" }