INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ja kush janë fituesit e çmimit të artë në Inernational Film Festival [FOTO]

Ja kush janë fituesit e çmimit të artë në Inernational Film Festival [FOTO]

Publikuar më: 12:54 12-10-2017

Mbi 175 filma u shfaqën gjatë 4 ditëve në festivalin e shtatë të filmit ndërkombëtarë.

Në këtë festival u shpërndanë shumë çmime për filmat dhe për aktorët më të mirë. Festivali ndërkombëtarë i filmit përfundoi këtë të djelë dhe mbyllja gala u mbajt në Teatrin “ Jerey Loew” në Journal Square.

“Vajza që ka shpikur puthjen”, flet për një grua të varur nga droga e cila përfundon në jetën e dy vëllezërve që kanë një lokal, ky film fitoi katër çmime: Filmi më i mirë, Tom Sierchio , aktori më i mirë  Dash Mihok dhe aktori më i mirë mbështetës Vincent Piazza.

“Bruklin në korrik” mori 3 çmime në kategorinë e filmave të shkurtër, regjisori më i mirë Bob Celli dhe aktori më i mirë Thaddeus Danieles.

-4c4d63af53bc3c6a.JPG-5f43065f131192e8.JPG-4fd025222b57c31e.JPG

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.001107931137085
    array(1) { ["section"]=> string(79) "ja-kush-jane-fituesit-e-cmimit-te-arte-ne-inernational-film-festival-foto-38763" }