INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
iOS 12 si asnjëherë më parë

iOS 12 si asnjëherë më parë

Publikuar më: 11:51 02-12-2018

Pak më shumë se dy muaj larg nga lëshimi, iOS 12 është instaluar tashmë në 75 për qind të të gjithë pajisjeve iOS, sipas të dhënave zyrtare të MixPanel. Nëse këto informata do të konfirmohen direkt nga Apple, sistemi i ri operativ i Apple mund të ketë rrëmbyer rekordin e iOS 10, versioni që deri më tani është i shpërndarë më shpejt nga të gjithë.

Instagram Banner

Krahasimi me paraardhësin iOS 11, trishtësisht i njohur për një seri bugesh dhe problemesh të performancës që influenconin përvojën e përdorimit, sidomos në pajisjet më të vjetra, është e pakujdesshme: më shumë ose më pak një e njëjta periudhë e vitit kishte arritur rreth 59 për qind, dhe do të vazhdojë deri në prill 2018 për të arritur në kuotën e njëjtë ku i ka ardhur iOS 12 sot. iOS 10 arriti në 79 për qind në shkurt.
©insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079550743103027
    array(1) { ["section"]=> string(33) "ios-12-si-asnjehere-me-pare-80446" }