INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Instagram shtrëngon rripin, ja pse

Instagram shtrëngon rripin, ja pse

Publikuar më: 12:35 11-10-2018

"Machine learning" për të luftuar cyberbullizmin. Është risi e vendosur në vend nga Instagram që njofton futjen e teknologjisë së "machine learning" për të zbuluar përmbajtje të papërshtatshme. Deri tani, në rastin e imazheve dhe mesazheve fyese, përdoruesit mund t'i raportonin ato në platformën që ofronte dhe hiqte përmbajtjen që shkelte udhëzimet. Me këtë përditësim të raportimit të përdoruesve do të shtohet identifikimi automatik i rasteve të ngacmimit në imazhe dhe tekste, kjo gjithashtu do të dërgohet në një ekip kontrolli.

Instagram Banner
Më shumë në këtë kategori: « Vijnë Google Playmoji
»

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011000633239746
    array(1) { ["section"]=> string(39) "instagram-shtrengon-rripin-ja-pse-74862" }