INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
I përjashtuari Noka nuk del nga salla, Ruçi shtyn sërish seancën

I përjashtuari Noka nuk del nga salla, Ruçi shtyn sërish seancën

Publikuar më: 17:47 12-10-2017

Ndonëse ishte vendosur që seanca parlamentare e kësaj të enjteje të niste orën 17:00,sërish ajo shtyhet për ditën e nesërme në orën 8 e 30 të mëngjesit.

Seanca e orës 17 ka nisur me debate, ku ndonëse deputeti Flamur Noka u përjashtua paraditen e sotme ai nuk pranoi të dalë nga salla.

Në kushte të tilla kreu i Kuvendit Ruçi e ndërpreu seancën duke njoftuar se do të vijojë ditën e nesërme rreth paradites.

Deputetët e PD pas marrjes së vendimit u ngritën nga karriget të revoltuar.

Në seancën që zgjati vetëm 5 minuta, Ruçi hodhi poshtë kërkesën e PD dhe LSI për të përjashtuar Ramën.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011308193206787
    array(1) { ["section"]=> string(69) "i-perjashtuari-noka-nuk-del-nga-salla-ruci-shtyn-serish-seancen-38813" }