INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
I cilësuar si një ndër hyrjet më të mira të filmave evropian, shfaqet filmi i parë shqiptarë me një histori homoseksualësh [VIDEO]

I cilësuar si një ndër hyrjet më të mira të filmave evropian, shfaqet filmi i parë shqiptarë me një histori homoseksualësh [VIDEO]

Publikuar më: 14:46 02-02-2018

Jo vetëm nëpër botë, por edhe në Shqipëri, si kurrë më parë shfaqet  në kinema filmi i parë shqiptar me një histori homoseksualësh. Mesa duket ia paska dalë mirë edhe në tregun ndërkombëtar, pasi është cilësuar si një ndër hyrjet më të mira të filmave europian.

Bëhet fjalë për filmin “Martesa”, i cili ka nisur transmetimin që nga dita e djeshme në kinematë e Kosovës.

Bekimi dhe Anita po martohen, por ajo nuk e di se ai është ende i dashuruar në shokun e tij më të ngushtë, Nolin. Me dy fitore si “FIPRESCI Prize” dhe “Special Jury Prize” dhe një nominim si “Filmi më i mirë i gjatë” në Tallinn Black Nights Film Festival. Regjia nga Blerta Zeqiri, ndërsa në rolet kryesore janë Alban Ukaj, Adriana Matoshi, Genc Salihu.

Screenshot_69_1.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.0027070045471191
  array(1) { ["section"]=> string(133) "i-cilesuar-si-nje-nder-hyrjet-me-te-mira-te-filmave-evropian-shfaqet-filmi-i-pare-shqiptare-me-nje-histori-homoseksualesh-video-49201" }