INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Humbet betejën me sëmundjen e rëndë, shuhet ylli i “Broadway”[FOTO]

Humbet betejën me sëmundjen e rëndë, shuhet ylli i “Broadway”[FOTO]

Publikuar më: 07:37 14-02-2018

Është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare aktorja e njohur Jan Maxwell.

Ylli i Broadway dhe kandidatja e pesfishtë për çmimin “Tony” humbi betejën me një sëmundje të pashërueshme, e cila e mundonte prej kohësh.

I shoqi, aktori dhe dramaturgu Robert Emmet Lunney thotë se ajo mbylli sytë në shtëpinë e saj në Manhatan pas një beteje të gjatë me kancerin, shkruan Associated Press.

Maxwell luajti në Broadway rolin e një studiuese të muzikës në vitin 1989. Ajo mori pesë nominime për Tony Award gjatë karrierës së saj, e para në 2005 për muzikën “Chitty Chitty Bang Bang”.

Ajo gjithashtu u emërua për punën e saj në “Coram Boy” në vitin 2007, “Lend Me a Tenor” dhe ” Familja Mbretërore “, si në 2010, ashtu edhe në” Follies “në vitin 2012.

hs_5_ys45.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0040130615234375
    array(1) { ["section"]=> string(69) "humbet-betejen-me-semundjen-e-rende-shuhet-ylli-i-broadway-foto-50272" }