INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Homazhe për Çlirimin e atdheut, Ristani në krah të Bashës, mungon Berisha [FOTO]

Homazhe për Çlirimin e atdheut, Ristani në krah të Bashës, mungon Berisha [FOTO]

Publikuar më: 10:20 28-11-2017

Demokratët festojnë në këtë 28 nëntor edhe Çlirimin e atdheut. Por ajo që ra në sy gjatë homazheve në varrezat e Dëshmorëve të Kombit ishte mungesa e liderit historik të demokratëve Sali Berisha. Arsyet e mungesës së liderit historik nuk bëhen të ditura.

Por pikërisht në këtë ditë është shfaqur edhe Sekretari i përgjithshëm i PD Arben Ristani, i cili në 25 qershor nuk arriti të merrte një mandat deputeti. Gjatë homazheve në varrezat e Dëshmorëve, Ristani u shfaq në krah të Lulzim Bashës.

ristani_basha.png

Ndërkohë në homazhet e PD mungoi aleati kryesor i saj, Lëvizja Socialiste për Integrim. E majta feston ditën e çlirimit me 29 Nëntor, ndërsa demokratët festën e Flamurit por dhe të Çlirimit i festojnë në të njëjtën ditë, më 28 Nëntor.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033400058746338
    array(1) { ["section"]=> string(82) "homazhe-per-clirimin-e-atdheut-ristani-ne-krah-te-bashes-mungon-berisha-foto-43262" }