INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Histori e padëgjuar më parë, si i shpëtoi vdekjes në avion trajneri Panucci

Histori e padëgjuar më parë, si i shpëtoi vdekjes në avion trajneri Panucci

Publikuar më: 20:54 10-04-2018

Një histori rënqethëse që për pak sa nuk i mori jetën trajnerit aktual të Kombëtares. Bëhet fjalë për një aksident me avion, ku humbën jetën të gjithë pasagjerët. Në vitin 1996, Panucci u zgjodh kapiteni i Italisë në Lojrat Olimpike Atlanta 1996, por u dëmtua dhe u detyrua të kthehej në vendlindje.

Ai fillimisht mori avionin e linjës nga New York për në Paris pastaj destiancioni Milano, por e humbi këtë udhëtim pasi humbi bagazhet. Më pas ai mori avion tjetër dhe udhëtoi direkt për në Milano. Po atë ditë avioni i parë që kishte humbur për shkak të bagazheve ishte përplasur dhe të gjithë pasagjerët kishin humbur jetën. Fati në këtë moment ka qenë me trajnerin e Shqipërisë, i cili mund të ishte bërë pjesë e viktimave, që humbën jetën në aksidentin tragjik.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0082979202270508
    array(1) { ["section"]=> string(80) "histori-e-padegjuar-me-pare-si-i-shpetoi-vdekjes-ne-avion-trajneri-panucci-54828" }