INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Hidhet shorti në Kuvend, ja kush janë 8 EMRAT e anëtarëve për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi

Hidhet shorti në Kuvend, ja kush janë 8 EMRAT e anëtarëve për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi

Publikuar më: 13:48 07-12-2018


Pas refuzimit që i bëri Presidenti, në Kuvend është hedhur shorti për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Gjatë diskutimeve, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, e quajti procedurën në kundërshtim me ligjin dhe i bëri thirrje mazhorancës të tërhiqej. Deputeti i PD-së i kërkoi shumicës që të plotësojë vakumin ligjor për funksionimin e KLGJ e KLP. Deri tani fituesit për anëtar të KED janë:

Gjykata Kushtetuese
Vitore Tusha
Bashkim Dedja
anëtar zëvendësues nuk ka

Gjykata e Lartë
Ardian Dvorani
anëtar zëvendësues Medi Bici

Prokuroria e Përgjithshme
Arta Marku
anëtar zëvendësues nuk ka

Prokuroritë e Apelit
Fatjona Memecaj
anëtar zëvendësues nuk ka

Gjykata e Apelit
Fatri Islamaj
Margarita Mahuli
anëtar zëvendësues Gurali Braimllari

Gjyqtar të Gjykatave Administrative
Eriol Roshi
anëtar zëvendësues Klodiana Veizi Mema

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0092051029205322
    array(1) { ["section"]=> string(100) "hidhet-shorti-ne-kuvend-ja-kush-jane-8-emrat-e-anetareve-per-keshillin-e-emerimeve-ne-drejtesi-80937" }