INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
“Halloween” është filmi më i ri, që do ju fusë “frikën deri në palcë” këtë Tetor[VIDEO]

“Halloween” është filmi më i ri, që do ju fusë “frikën deri në palcë” këtë Tetor[VIDEO]

Publikuar më: 20:00 25-10-2018

Filmi “Halloween” është një nga më të vjetërit në historinë e Hollywood-it. I prodhuar për herë të parë në vitin 1982 ai i surprizon fansat me vazhdimin e tij çdo 10 vite dhe filmi i rradhës ishte këtë Tetor.

Në javën e parë hapëse filmi mblodhi rreth 77.5 milion dollarë dhe fansat po thojnë se filmi e ka çuar termin “frikë” në nivele më të larta, pasi shumë fansa nuk mund të flejnë gjumë për ditë të tëra. Komentet e tyre janë fantastike dhe ata thonë se filmi i përfshin të gjitha brenda nga skenat frikësues, tek ato qesharake dhe çdo gjë tjeëtr që të mban të interesuar.

Dy aktorët kryesorë në film janë Judy Greer dhe Jamie lee Curtis, ku ky i fundit ka bërë debutimin e tij në këtë film që para 40 vitesh dhe tashmë rikthehet përsëri me një perfomancë të shkëlqyer sipas kritikëve.

Filmi sillet rreth një ngjarje interesante ku gjyshja dhe vajza e saj po përpiqen të arratisen nga një spital psikiatrik dhe këtu fillojnë skenat frikësuese.
Më poshtë traileri.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0072231292724609
    array(1) { ["section"]=> string(87) "halloween-eshte-filmi-me-i-ri-qe-do-ju-fuse-friken-deri-ne-palce-kete-tetor-video-76606" }