INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Guillermo del Toro sapo zbuloi 15 filmat që po pret t’i realiziojë dhe rrjeti po çmendet [FOTO]

Guillermo del Toro sapo zbuloi 15 filmat që po pret t’i realiziojë dhe rrjeti po çmendet [FOTO]

Publikuar më: 12:29 01-12-2018

Shumë kohë para se Guillermo del Toro të fitonte çmimin Oskar për "The Shape of Water", dihej nga të gjtihë se ai kishte një listë të gjatë filmash të cilat dukej se po i mbante në sirtar.

Regjizori së fundmi ka nënshkruar një marrëveshje të re me Fox Searchlight dhe tani do të ketë një mini-studio për filmat e zhanërit horror.

Këtë javë Guillermo del Toro ka lajmëruar fansat e tij në Twitter duke listuar mbi 15 skenare të cilat ai i ka përfunduar plotësisht, të cilat janë në thelb "gati për t’u realizuar” për çdo studio që dëshiron të punojë me regjizorin mbi to.

Skenarët janë kryesisht të drejtuar drejt filmave që mund të rikthehen në ekran si The Count of Monte Cristo, Fantastic Voyage, The Hounted Mansion, Nightmare Alley, Witches, dhe Beauty and the Best e shumë të tjerë.

Gjithashtu fansat e DC Comics mund të entuziasmohen pasi del Toro ka menduar dhe për ta duke sjellë Justice League Dar si dhe adaptimet e romaneve Drood dhe List of 7.

Tituj të tjerë intrigues përfshijnë The Buried Giant, The Coffin, Mephisto’s Bridge, dhe Superstitious.

Një prej tyre quhet vetëm "Projekti Sekret (Untitled)", i cili mund të jetë veçanërisht interesant pasi the Shape of Water fillimisht është quajtur "Projekti Sekret (Untitled)" gjithashtu.

Ndoshta shancet për t’u realizuar vërtetë janë Pacific Rim 2 (që kur u zëvendësua nga Pacific Rim: Uprising) dhe një episod pilot për një reboot të shfaqjes televizive Hulk të sapo planifikuar.

Nuk idhet ende nëse dnonjë studio është gati për t’i realizuar, por mund të themi se fansat e del Toro duhet të jenë mjaft të entuzaismuar tani.

gulerrmooo.jpg

 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0059771537780762
    array(1) { ["section"]=> string(99) "guillermo-del-toro-sapo-zbuloi-15-filmat-qe-po-pret-t-i-realizioje-dhe-rrjeti-po-cmendet-foto-80394" }