INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Guardiola rikthehet te Barcelona, e konfirmon edhe…

Guardiola rikthehet te Barcelona, e konfirmon edhe…

Publikuar më: 19:57 14-09-2018

Pep Guardiola edhe pse është 47 vjeç dhe karriera e tij si trajner duket ende premtuese, ai ka filluar të mendojë që tani për të ardhmen, ose më saktë për mbylljen e karrierës.I vetmi peng i Guardiolës është që të arijë, të fitojë Champions League edhe me ManchesterCity pasi e ka bërë më parë me Barcelonënë.

Intensiteti kaq i lartë i karrierës së trajnerit katalanas mund ta detyrojë atë ta mbyllë karrierën përpara parashikimeve mediatike.Në intervistën e fundit dhënë për mediet spanjolle, Guardiola deklaroi se ka shumë dëshirë që të rikthehet te Barcelona.

“Skuadrat e mia duhet të luajnë futbollin që më pëlqen mua. Hapat e fundit të karrierës dua t’i bëj aty ku e kam filluar, në sektorin e të rinjve. Uroj që kjo të ndodhë te Barcelona”, është shprehur trajneri aktual i Manchester Cityt

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026459693908691
    array(1) { ["section"]=> string(55) "guardiola-rikthehet-te-barcelona-e-konfirmon-edhe-71732" }