INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Guardiola është i çuditshëm, respektin ndaj kundërshtarit e tregon duke i...

Guardiola është i çuditshëm, respektin ndaj kundërshtarit e tregon duke i...

Publikuar më: 13:41 11-01-2019

Trajneri i skuadrës së Manchester Cityt, Pep Guardiola, i ka kërkuar skuadër së tij në pushim të pjesës së parë ndaj Burton Albion, që të mos e marrin ndeshjen me lehtësi.

Skuadra e tij në fund të takimit shënoi 9 gola te porta kundërshtare.Pep pranoi se skuadra e tij tani është me një këmbë në turin tjetër pas fitores së thellë.City ishte në avantazhin e katër golave në pjesën e parë dhe Guardiola u ka kërkuar lojtarëve të tij të shkatërrojnë kundërshtarin më shumë në pjesën e dytë.

“Ne jemi në finale. Folëm në pushimin e pjesës së parë dhe menduam t’ia bënim të thjeshtë vetes duke shënuar sa më shumë gola edhe në pjesën e dytë. Kjo është mënyra më e mirë për të respektuar kundërshtarin. Nëse ul ritmin, atëherë ti nuk ke respekt për kundërshtarin, gjëja më e mirë është të bësh atë që bëmë ne. Sigurisht që duhet ta merrnim pjesën e dytë me më shumë seriozitet. Nuk mund të hysh në fushë me mendjen se je duke luajtur ndaj Burtonit. Nëse je në avantazhin 4-0 dhe harron të vazhdosh të luash, atëherë nuk ke treguar respekt për kundërshtarin dhe kompeticionin”, tha tekniku spanjoll”

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010123014450073
    array(1) { ["section"]=> string(78) "guardiola-eshte-i-cuditshem-respektin-ndaj-kundershtarit-e-tregon-duke-i-84109" }