INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Gjosha ngre alarmin pas votimin në OKB[VIDEO]

Publikuar më: 16:50 22-12-2017

Shqipëria humb partnerin strategjik të shqiptarëve, Shtetet e Bashkuara të amerikës. Kështu deklaroi ish-ministrja e Integrimit, deputetja e LSI Klajda Gjosha në një intervistë për IN Tv, një ditë pas votës kundër SHBA të Shqipërisë në OKB, një ditë më parë mbi statusin e Jeruzalemit.
Kjo votë nuk ishte as pro Bashkimit Evropian, thotë Gjosha, pasi vendet e BE nuk kishin një vendim dhe votë në union për këtë çështje.
Gjosha e konsideron të domosdoshëm që një vendim i tillë duhej të ishte konsultuar më parë nga parlamenti dhe institucionet shqiptare, por kjo qeveri ka vepruar në mënyrë tinëzare.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028679370880127
    array(1) { ["section"]=> string(50) "gjosha-ngre-alarmin-pas-votimin-ne-okb-video-45651" }