INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Gjesti i madh i grupimit “Tifozat Kuq e Zi”, ja çfarë kanë bërë në Skoci...

Gjesti i madh i grupimit “Tifozat Kuq e Zi”, ja çfarë kanë bërë në Skoci...

Publikuar më: 16:18 14-09-2018

Ndoshta shuma ka qenë simbolike për nevojat që mund të ketë një spital, por gjesti ka bërë jehonë të madhe. “Tifozat Kuq e Zi”, të ndodhur në Glagou të Skocisë për ndeshjen e Kombëtares, kanë dhënë nj kontribut për spitalin e fëmijëve.

POSTIMI I TIFOZAVE KUQ E ZI

“Gjatë ndeshjes kundër Skocisë, anëtarët tanë, përveçse u konsideruan nga vendasit ‘ambasadorë’ të denjë të ngjyrave Kuq e Zi dhe traditave e kulturës shqiptare, mblodhën edhe një kontribut simbolik për Glasgoë Children's Hospital Charity, spitalin e fëmijëve në Glasgoë.

Paralelisht, tifozët e Kombëtares skoceze nën grupimin Tartan Army, 2000 prej të cilëve pritet të vizitojnë Tiranën në Nëntor, kanë filluar mbledhjen e fondeve për ARSIS Social Organization for the Support of Youth, organizatën në përkrahje të të rinjve shqiptarë”.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.009699821472168
    array(1) { ["section"]=> string(75) "gjesti-i-madh-i-grupimit-tifozat-kuq-e-zi-ja-cfare-kane-bere-ne-skoci-71692" }