Shiko episodet e plota te Geek Room

1 mln $ për kompjuterat. Firma nga Koreja pranon të paguajë shpërblimin [VIDEO]

Wednesday, 21 June 2017 13:29
Kompania koreano-jugore e webit Nayana ka rënë dakord të paguajë një shpërblim prej 1 milion dollarë për të zhbllokuar kompjuterët…

NASA zbulon 10 planetë të banueshëm si Toka: Nuk jemi vetëm!

Tuesday, 20 June 2017 12:21
NASA ka njoftuar për zbulimin e 219 planetëve të tjerë jashtë sistemit diellor, 10 prej të cilëve të mëdhenj gati…

Pse Facebook nuk e ka ende butonin ‘Dislike’?

Monday, 19 June 2017 12:53
Facebook nuk e ka krijuar butonin ‘Dislike’.

Nëpërmejt smartwatch mund të kontrolloni timonin e makinës

Monday, 19 June 2017 12:30
Aparaturat biometrike të veshura, si byzylykët, apo smartwatch, të afta për të ndjerë të rrahurat e zemrës, apo funksione të…

Varësia nga rrjetet sociale, edhe me pushime nuk e lëmë dot telefonin [VIDEO]

Monday, 19 June 2017 11:17
Varësia nga rrjetet sociale dhe smartphonet çdo ditë e më shumë po paralizon njerëzit. Nëse më para pushimet shiheshin si…

Surprizat në Viva Tech vazhdojnë [FOTO / VIDEO]

Friday, 16 June 2017 18:47
Shëtitjet e Geek Room në Viva Technology vazhdojnë edhe sot. Pas një dite të mbushur me konferenca të cilat mbahen…

Sulmi kibernetik. BBC: U nis nga hacker në Korenë e Veriut[VIDEO]

Friday, 16 June 2017 16:17
Zyrtarët britanikë të sigurisë besojnë se hakerat në Korenë e Veriut qëndrojnë pas sulmeve kibernetike që ndodhën muajin  e kaluar.…

iOS 11, tashmë iPhone mund t’i përgjigjet automatikisht thirrjeve

Friday, 16 June 2017 14:20
Në iOS 11 është shtuar një funskion i ri “Auto-Answer Calls”, që na lejon t’i përgjigjemi automatikisht telefonatave pas një…

Risia e Facebook me siguri do t’iu pëlqejë

Thursday, 15 June 2017 21:46
Facebook ka bërë një ndryshim në faqen e tyre çka do të bëjë shumë njerëz të lumtur. Është koha për ato…

Geek Room bëhet pjesë e Viva Tech 2017 [FOTO]

Thursday, 15 June 2017 19:42
Ai mund të quhet kryeqyteti i romancës, por këto ditë duhet ti ndërrojmë epitet. Parisi ka hapur sot dyert e…

Lamtumirë Yahoo! U ble nga Verizon për 4.8 miliardë dollarë[VIDEO]

Thursday, 15 June 2017 14:02
Finalizohet marrëveshja për blerjen e Yahoo nga Verizon për 4.8 miliardë dollarë. Ky vendim shënon fundin e trishtuar të një…

Parisi është gati të mirëpresë Viva Tech 2017! [FOTO]

Wednesday, 14 June 2017 18:47
Në një konferencë për shtyp të mbajtur pak minuta më parë në Hôtel de Ville organizatorët prezantuan përballë shtypit dhe…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll