INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Gattuso:'Nuk e meritonim të pësonin 4 gola dhe të zhgënjenin të gjithë'

Gattuso:'Nuk e meritonim të pësonin 4 gola dhe të zhgënjenin të gjithë'

Publikuar më: 14:45 10-05-2018

Juventus fiton kupën e Italisë duke mundur Milanin me një rezultat të thellë, 4 me zero,.
Menjëherë pas ndeshjes reagimet zhgënjyese të tifozëve kanë pushtuar rrjetet sociale. Kjo ka bërë që të reagojë trajneri Gattuso, i cili ka pranuar se po paguajnë për gabimet që kanë bërë. Ai shtoi se nuk e meritonin të pësonin 4 gola dhe të zhgënjenin të gjithë.
“Kështu është futbolli. Rezultati jo gjithmonë reflekton performancën në fushë. Kur bën gabime, edhe i paguan. Skuadra bëri atë që duhet të bënte për 60 minuta, por më pas duhet të pranojmë gabimet.

Mungesë maturie? Unë jam për vete trajner i ri, dhe i marrim të gjitha përgjegjësitë. Ndonjëherë presioni nuk menaxhohet mirë, por sot nuk meritonim të pësonim 4 gola.

Më vjen keq që sollëm 40 mijë tifozë dhe në fund i dhamë një zhgënjim të tillë. Tani kemi 180 minuta në kampionat ku do duhet të fitojmë një vend për Europa Ligën” deklaroi Gatuzo.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.003201961517334
    array(1) { ["section"]=> string(75) "gattuso-nuk-e-meritonim-te-pesonin-4-gola-dhe-te-zhgenjenin-te-gjithe-57931" }