INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Gara shumë e fortë! Ja kush rrëmbeu vendin e parë në klasifikimin e 10 këngëve më të të mira shqiptare

Gara shumë e fortë! Ja kush rrëmbeu vendin e parë në klasifikimin e 10 këngëve më të të mira shqiptare

Publikuar më: 16:02 06-07-2018

 

E premtja i dedikohet muzikës më të mirë shqiptare në emisionin “Fun Day” me moderatoren shqiptare Fatma Methasanin. Fatma ju sjell klasifikimin e 10 këngëve më të pëlqyera shqip duke u bazuar te votat e votuesve në intv.al dhe stafit të IN. Votat janë bërë sa më intensive, pasi hitet e reja ua bëjnë më të lehtë dëgjuesve për të vendosur për këngët e tyre të preferuara.
Këtë javë ka patur prurje shumë të reja në listën e këngëve më të mira shqiptare pasi janë lançuar shumë këngë të reja nga këngëtarët më IN të momentit. E kemi fjalën për Butrint Imeri me këngën “Alea”, Elvana Gjata, John dhe Ledri Vula me këngën “Mike” apo dhe këngën më të fundit të Majk dhe Getoar Selimit të titulluar “Paris Milano”.
Ajo çfarë dhet të theksojmë është se disa Ledri Vula, Alban Skenderaj, Elvana Gjata dhe Butrint Imeri janë pjesëmarrës më shumë se njëherë në këtë listë ‘Like Shqip Top 10”
Por vendin e parë nuk e ka rrëmbyer ndonjë këngë e re që është lançuar këtë javë.
Në vendin e parë është renditur kënga e parafundit e Elvana Gjatës “Ku Vajti”, një këngë që është pritur shumë mirë nga publiku dhe nga marrë më shumë vota nga të gjithë. Ndërkohë që në vendin e dytë është renditur Butrint Imeri me këngën “Ma Cheri” dhe në vendin e tretë u klasifikua Ledri Vula me Butën me këngën “Merri Merri”

Lista e plotë e 10 këngëve më të mira shqiptare:


Vendi 10: Majk feat. Ghetto Geasy - Paris Milano

Vendi 9: Alban Skenderaj, Young Zerka - Deva Vu

Vendi 8: Alban Skenderaj, Mc Kresha – Ping Pong

Vendi 7: Butrint Imeri – Alea

Vendi 6: Ledri, John, Elvana – Mike

Vendi 5: Alban Skenderaj, Noizy – Drejt Suksesit

Vendi 4: Ardian, Xhensila – Cika Cika

Vendi 3: Ledri Buta – Merri Merri

Vendi 2: Butrint Imeri – Ma cherie

Vendi 1: Elvana Gjata – Ku Vajti

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085551738739014
    array(1) { ["section"]=> string(108) "gara-shume-e-forte-ja-kush-rrembyeu-vendin-e-pare-ne-klasifikimin-e-10-kengeve-me-te-te-mira-shqiptare-64146" }