INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Gara me kuaj stili i Formula Uno?

Gara me kuaj stili i Formula Uno?

Publikuar më: 18:43 13-02-2018

Çfarë mund të ndodhë kur përziejmë garat me kuaj me Formula Uno?

Konkursi i ri i quajtur “The Series”, është i përbërë nga 12 skuadra të ndryshme, secila me një trajner, katër kalorës dhe 30 kuaj, të cilat do të konkurojnë të gjitha kundër njëri-tjetrit në disa prej garave më të famshme në Mbretërinë e Bashkuar.

Sikurse ekipi i Red Bull në Formula 1 dhe Team Sky në çiklizëm, ekipet e garave me kuaj do të jenë në pronësi të markave më të njohura ndërkombëtare.

Gjatë 8 takimeve do të organizohen 48 gara, çdo takim do të ketë një vlerë prej së paku 100 mijë paund britanik (138.000 €) të cilat do të ndahen ndërmjet stafit të skuadrave, pronarëve, trajnerëve dhe kalorësve.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0027852058410645
    array(1) { ["section"]=> string(38) "gara-me-kuaj-stili-i-formula-uno-50242" }