INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fun Day/ Evoluimi i MISS-it të parë shqiptar, Valbona Selimllari [VIDEO]

Fun Day/ Evoluimi i MISS-it të parë shqiptar, Valbona Selimllari [VIDEO]

Publikuar më: 17:25 19-06-2018

Valbona Selimllari është bukuria e spikatur dhe e kurorëzuar që në vitin 1992, e cila këtë kurorë vijon ta mbajë edhe sot e kësaj dite. Kur fitoi Miss Shqipërinë ishte vetëm 19 vjeç, fituesja e parë e një konkursi bukurie në Shqipëri. Valbona doli edhe e para shqiptare që u kurorëzua si Mrs Globe. Ky kurorëzi erdhi 8 vite pasi u shpall më e bukura e Shqipërisë. Ajo ka qenë gjithashtu edhe imazhi i produketeve “Deka”.

Bukuria është një nga ato detajet e skalitura bindshëm thuajse në çdo tipar. Ajo është fanatike e bukurisë natyrale dhe origjinalitetit.


Por sa ka ndryshuar Valbona që nga ajo periudhë? Ju ftojmë që të ndjekim insertin që është transmetuar sot në emisionin “Fun Day” me modertatoren Fatma Methasanin.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0013608932495117
    array(1) { ["section"]=> string(74) "fun-day-evoluimi-i-miss-it-te-pare-shqiptar-valbona-selimllari-video-62252" }