INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fujifilm GFX 50R, detaje të reja mbi formatin

Fujifilm GFX 50R, detaje të reja mbi formatin "ekonomik" të mesëm

Publikuar më: 10:17 11-09-2018

Prezantimi i kamerës së mesme Fujifilm GFX 50R, i planifikuar jozyrtarisht për në 25 shtator, tani duket absolutisht i sigurt. Thashethemet e reja konfirmuan datën dhe dhanë detaje të reja mbi produktin pas mbërritjes. Paraqitja kryesore duhet të jetë shumë e ngjashme me atë të Fujifilm X-E3. Dimensionet do të jenë më të mëdha. GFX 50R nuk duhet të ketë ekranin e sipërm OLED si në versionin GFX 50S.

Instagram Banner

Ekrani në pjesën e prapme duhet të ofrojë rregullim në dy akset, domethënë lart e poshtë. Gjithashtu, flitet për një slot të dyfishtë SD Card me një trashësi më të vogël se 42 mm dhe peshë nën 800 gram. Burimet ndryshojnë kur flitet për pjesën e çmimit: disa tregojnë një çmim prej $ 3,600, ndërsa të tjerë pohojnë se kamera do të propozohet rreth 4,500 dollarë. Sidoqoftë, kjo do të ishte një kosto dukshëm më e ulët se ajo e GFX 50R, e cila ishte në treg me 7.115 euro.

Takimi lihet për 15 ditë, kur Fujifilm do të prezantoi zyrtarisht GFX 50R.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.006181001663208
    array(1) { ["section"]=> string(68) "fujifilm-gfx-50r-detaje-te-reja-mbi-formatin-ekonomik-te-mesem-71248" }