INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
FSHF:Mamurrasi përjashtohet, Lushnja gjobë, ja 24 vendimet e tjera [LISTA E PLOTË]

FSHF:Mamurrasi përjashtohet, Lushnja gjobë, ja 24 vendimet e tjera [LISTA E PLOTË]

Publikuar më: 14:52 10-11-2017

Federata shqiptare e futbollit ka bërë publike masat disiplinore që janë marr për të gjitha kategoritë e futbollit në vend.
Ku në sy bie përjashtimi i Mamurrasit nga kategoria e parë dhe gjobitja e ekipit të lushnjes me 100 mije lekë të reja për sjellje të gabuar të tifozëve.

24 vendimet e Komisionit të Disiplinës:

1. KF “Lushnja”, për sjellje të gabuar të spektatorëve , në bazë të Nenit 66/1 të KDS, dënohet me gjobe ne masën 100,000 (njëqind mije) Leke.

2. Zyrtari i KF “Shkumbini”, Astrit Isaj, për protesta ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1.a të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

3. KF “Vllaznia B”, paralajmërohet se në rast përsëritje të shkeljes përkatëse do të përshkallezohen masat disiplinore.

4. Lojtari i KF “Spartaku”, Insidor Dezdari, për sjellje jo sportive ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

5. Lojtari i KF “Spartaku” Aldi Pjetri, për sjellje jo sportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 49/1.d të KDS, dënohet me 4 (katër) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

6. KF “Mamurrasi”, për mos paraqitje ne menyre te perseritur në ndeshjet e Kampionatit te Kategorisë se Dytë, në bazë Nenit 109/1.e të Rregullores së Veprimtarisë Futbollstike 2017/2018, përjashtohet nga aktiviteti dhe dënohet me zbritjen e një kategorie me poshtë.

7. Lojtari i KF “Kevitan” Markelino Tabaku, për goditje me grusht ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.e të KDS, dënohet me 6 (gjashtë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

8. Lojtari I KF “Sopoti”,Shaqir Jugu, për goditje me grusht ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.e të KDS, dënohet me 6 (gjashtë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

9. Lojtari i KF “Butriniti”, Marjo kacupaj, për sjellje jo sportive ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

10. Lojtari i KF “Memaliaj”, Heklan Jaupi, per sjellje jo sportive ndaj lojtarit kundershtare, ne baze te Nenit 48/1.d te KDS, denohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

11. Lojtari i KF “Kukesi” U-19, Lavdrim Kovaci, për goditje me shkelm ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.e të KDS, dënohet me 6 (gjashtë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

12. Lojtari i KF “Elbasani” U-19,Fabio Ramzoti, për goditje me shkelm ndaj lojtarit kundërshtar dhe sjellje jo sportive ndaj zyrtarit të ndeshjes , në bazë të Nenit 48/1.e dhe Nenit 49/1.a të KDS, dënohet me 10 (dhjetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

13. Zyrtari i KF “Flamurtari” U-19, Dritan Resuli, për protesta ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1.a të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

14. Lojtari i KF “Lushnja” U-19,Adriatik Basha, për goditje me grusht ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.e të KDS, dënohet me 6 (gjashtë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

15. Lojtari I KF “Partizani” U-17, Leonidha Qyra, për sjellje jo sportive ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

16. Lojtari i KF “Tirana” U-17, Kristi Malo , për sjellje jo sportive ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

17. Lojtari i KF “Pogradeci” U-17, Uendi Berberi, për sjellje jo sportive ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

18. Lojtari i KF “Flamurtari” U-17, Nedjan Nelaj, për sjellje jo sportive ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

19. Lojtari i KF “Elbasani” U-17,Igli Harja, për goditje me shkelm ndaj lojtarit kundërshtar, në bazë të Nenit 48/1.e të KDS, dënohet me 6 (gjashtë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

20. Zyrtari i KF “Elbasani” U-17 , Klajdi Hodaj, për sjellje jo sportive dhe kërcenim ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të Nenit 49/2.a të KDS, dënohet me 8 (tetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti dhe gjobë në masën 1,000,000 (një million) .Në aplikim të Nenit 136/1.e të KDS, gjoba paguhet në masën 3%.

21. Lojtari i KF “Kastrioti” U-17, Haxhi Shullazi, për sjellje jo sportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 49/1.a të KDS, dënohet me 5 (pesë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

22. Lojtari i KF “Kastrioti” U-17 Emirjon Cuni, për sjellje jo sportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 49/1.a të KDS, dënohet me 5 (pesë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

23. Pranimin e kërkesës së lojtarit të KF “Veleciku”, Ervis Plishta dhe pezullimin e pjesës së mbetur të dënimit. Në bazë të Nenit 33/4 të KDS, lojtari Ervis Plishta vendoset në provë për një periudhë 6 mujore.

24. Pranimin e kërkesës së lojtarit të KF “Dinamo” U-19, Ledjon Kocani dhe faljen e masës së mbetur të dënimit . Në bazë të Nenit 33/4 të KDS, lojtari Ledjon Kocani vendoset në provë për një periudhë 6 mujore.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0016829967498779
    array(1) { ["section"]=> string(84) "fshf-mamurrasi-perjashtohet-lushnja-gjobe-ja-24-vendimet-e-tjera-lista-e-plote-41552" }