INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Frikë nga dentisti? Ky sistem ka zgjidhjen për ju

Frikë nga dentisti? Ky sistem ka zgjidhjen për ju

Publikuar më: 20:00 14-09-2018

Vizitorët në qendrën dentare të teknologjisë së lartë marrin një rrip ore të aktivizuar nga sensore që   identifikon stresin apo frikën gjatë gjithë vizitës. Sensorët ndjekin hap pas hapi pacientin duke monitoruar stresin e pacientit.

Instagram Banner

Karriget do të fillojnë matjen e niveleve të pulsit dhe oksigjenit të pacientëve. Të dhënat do të jenë në gjendje të paralajmërojnë mjekun menjëherë kur pacienti nuk ndihet mirë.Ekipi i Columbia shpreson që duke pasur cdo gje të monitoruar do të arrijë   që vizita tek dentisti ta jetë  më pak stresuese,më pak e frikshme dhe pa komplikime shëndetësore.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.018646001815796
    array(1) { ["section"]=> string(54) "frike-nga-dentisti-ky-sistem-ka-zgjidhjen-per-ju-71701" }