INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Flet kapiteni i ri i kombëtares: “Kënaqësi të kem këtë përgjegjësi, do jap maksimumin për ekipin.”

Flet kapiteni i ri i kombëtares: “Kënaqësi të kem këtë përgjegjësi, do jap maksimumin për ekipin.”

Publikuar më: 11:52 11-10-2018

Mërgim Mavraj, kapiteni më i ri i kombëtares shqiptare u zgjodh dje me vota nga vetë lojtarët. Qendërmbrojtësi ka luajtur 40 ndeshje me ekipin e kombëtares dhe është një siguri e madhe për ekipin tonë në qendër të mbrojtjes.

Në konferencën për shtyp, pyetur nga gazetarët, ai është përgjigjur se nuk e priste këtë përgjegjësi dhe se është i lumtur që i është ngarkuar atij.

Ai tha se kombëtarja është gati për Izraelin dhe 3 pikët atje janë shumë të rëndësishme. Shumë titullarë u kursyen për të qenë gati kundër ndeshjes vendimtare, sipas Mavrajt.

Përsa i përket formës fizike, lojtari u shpreh se nuk është ende 100%, por ai po stërvitet shumë për të arritur atje dhe për të qenë në shërbim të plotë të ekipit.

 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076529979705811
    array(1) { ["section"]=> string(99) "flet-kapiteni-i-ri-i-kombetares-kenaqesi-te-kem-kete-pergjegjesi-do-jap-maksimumin-per-ekipin-74841" }