INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Filmat më të suksesshëm të 2018-ës a i keni parë? [VIDEO]

Filmat më të suksesshëm të 2018-ës a i keni parë? [VIDEO]

Publikuar më: 19:51 24-06-2018

Jemi vetëm në gjysmën e parë të 2018-ës dhe që tani kemi fitime të çmendura nga filmat.
Kush janë titujt që kanë magjepsur dynjanë dhe kanë siguruar më shumë fitime?

5. OPERATION RED SEA 
Ndoshta nuk e keni dëgjuar por filmi ishte një hit masiv në Kinë, me plot $579.2 MILIONË fitime.

 

 

4. READY PLAYER ONE 
Edhe pse nostalgjik, filmi i fundit i Spielberg "Ready Player One" arriti të marri kritika shumë të mira dhe $581.3 MILIONË në fitime.

 

 

 3. DEADPOOL 2
Duke marrë parasysh suksesin e filmit të parë, dihej që dhe i dyti do të shkëlqente. "Deadpool 2" arriti $689.5 MILIONË fitime.

 

 

 2. BLACK PANTHER 
"Black Panther" mbas fitimeve të frikshme prej $1.35 BILIONË, konsiderohet si filmi më i suksesshem i bazuar në comic books.

 

 


1. AVENGERS: INFINITY WAR 
Bashkimi bën fuqinë në rastin e AVANGERS: INFINITY WAR, pasi gjithë historitë e superheronjve të mbledhura në një të vetme, arritën plot $2 BILIONË dollarë fitime.


 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0093379020690918
    array(1) { ["section"]=> string(60) "filmat-me-te-suksesshem-te-2018-es-a-i-keni-pare-video-62724" }