INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Filma që do t’ju ngjallin dëshirën për të udhëtuar [VIDEO]

Filma që do t’ju ngjallin dëshirën për të udhëtuar [VIDEO]

Publikuar më: 16:57 12-06-2018

Në artikujt mbi filmat, nuk lodhem kurrë duke thënë se në vetvete nuk janë thjesht një produkt artistik, por janë një eksperiencë e cila na lë duke u ndjerë në mënyra të ndryshme.
Në rastin e sotshëm, do të trajtojmë filmat mbi udhëtimet.
Ju mund t’i shikoni këto filma pa pushim, dhe kurrë nuk do të mërziteni prej tyre. Asgjë nuk të motivon më shumë për të lëvizur se një film i mirë i cili ka faktorin “udhëtim” brenda.

Shumë travel blogers, si pikënisje kanë patur disa filma të cilët pasi i kanë parë, kanë ndjerë dëshirën e menjëhershme për të marrë çantën e shpinës dhe për të dalë për të eksploruar botën.

Këto janë disa nga titujt më të preferuar:

Into the Wild
Destinacioni: Alaskë

 

The Motorcycle Diaries
Destinacionet: Miramar, Buenos Aires, Argjentinë; Karakas, Venezuela; Patagonia; Nahuel Huapi Lake; Maçu Piçu; Shkretëtira e Atakamës

 


The Beach
Destinacioni: Tajlandë

 

180° South
Destinacioni: Bregu i Amerikës Lindore

 


Y Tu Mamá También
Destinacioni: Meksikë

 


Encounters at the End of the World
Destinacioni: Antarktikë

 

The Secret Life of Walter Mitty
Destinacionet: BOTA

 

The Art of Travel
Destinacioni: Pyjet e shiut në Amerikën Veriore dhe Qendrore

 

Eat Pray Love
Destinacionet: Itali, Indonezi, Indi

 

Before Sunrise
Destinacioni: Vienë, Austri

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032930374145508
    array(1) { ["section"]=> string(62) "filma-qe-do-t-ju-ngjallin-deshiren-per-te-udhetuar-video-61513" }