INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve

Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve

Publikuar më: 16:33 05-06-2017

Korça Calling! Ftesa më e bukur këtë javë ju vjen nga Parisi i vogël i Shqipërisë, i cili këtë të shtunë, ora 18:00, ju mirëpret në Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve tek Sheshi i Katedrales. Paradë me kostume si në nëpër filma me pjesëmarrjen e trupave nga Shqipëria, Maqedonia, Greqia, Bullgaria, Mali i Zi dhe Serbia. Një festë për të gjithë që do të vazhdojë deri në orët e para të së dielës, tek Pazari i Vjetër. Vish maskën tënde dhe bashkë shihemi në Korçë!

Ora: 18:00 

Data: 10 Qershor 

Vendodhja: Sheshi i Katedrales / Pazari i Vjetër, Korçë 

www.facebook.com/BashkiKorce

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0088520050048828
    array(1) { ["section"]=> string(42) "festivali-nderkombetar-i-karnavaleve-29454" }