INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Femra, këto janë 3 arsyet kryesore pse ai zgjodhi dikë tjetër për t’u martuar dhe jo juve. Do habiteni!

Femra, këto janë 3 arsyet kryesore pse ai zgjodhi dikë tjetër për t’u martuar dhe jo juve. Do habiteni!

Publikuar më: 10:53 13-09-2017
Dashuria mes dy personave lind për arsye të ndryshme.
E vërteta, është se disa faktorë janë magnet që tërheqin dy njerëz së bashku në fillim.
Një nga pyetjet më të zakonshme që bëjnë femrat është: "Pse një burrë zgjedh një grua tjetër dhe jo atë?" Ja disa nga faktorët, sipas intv.al:
1. Përputhshmëria seksuale
Kur bëhet fjalë për përputhshmërinë seksuale, një burrë zgjedh një femër që i plotëson kriteret seksuale që ka. Ai e pëlqen mënyrën si ajo puth, mënyrat se si lëviz dhe mënyrën se si shprehet ajo.
2. Pajtueshmëria e dashamirësisë
Burrat shpesh janë më pak emocionalisht shprehës se gratë, kështu që ata ndihen më rehat duke u lidhur me partnerin e tyre romantik përmes kontaktit  fizik.
Arsyeja përse e zgjodhi atë mbi ju është se dëshiron dikë fizikisht  të dashur.
3. Grupi juaj social
 Një nga faktorët kryesorë pse një burrë zgjedh një grua ka të bëjë me atë grup social në të cilin beson se ajo përshtatet. Sipas intv.al  një burrë dëshiron të ndihet mirë   me njerëzit e saj të dashur.  Imazhi është i rëndësishëm për meshkujt, kështu që 
do dëshironin një femër që kur t’ja prezantonin miqve ose familjarëve të ndihen krenarë.
Çështja është e thjeshtë: Ajo duhet të përshtatet me turmën e tij.
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032360553741455
    array(1) { ["section"]=> string(106) "femra-keto-jane-3-arsyet-kryesore-pse-ai-zgjodhi-dike-tjeter-per-t-u-martuar-dhe-jo-juve-do-habiteni-36694" }