INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Femra, boll keni qarë për ish-in. Nëse bëni këto 3 gjëra, ai do rikthehet te ju!

Femra, boll keni qarë për ish-in. Nëse bëni këto 3 gjëra, ai do rikthehet te ju!

Publikuar më: 12:41 25-09-2017
Disa femra pasi ndahen me dikë, sërish e kanë mendjen te ai.
Thonë se koha shëron çdo plagë dhe ndarjet janë për arsye të ndryshme. Gjithashtu varet edhe nga ndjenjat që secili ka pasur në një marrëdhënie. Sipas ekspertëve, femrat nëse duan që partneri të kthehet te ato, duhet të bëjnë këto 3 gjëra:
1. Fitoni një aftësi të re
Ju keni nevojë për shumë kohë për t'u rikthyer aty ku keni qenë. Vetëbesimi i ulët ju ka shkatërruar dhe duhet të merrni kohën tuaj për t’u rikthyer në formën më të mirë.Një mënyrë e shpejtë për të rifituar vetëvlerësimin është të mësosh një aftësi të re dhe ta zbatosh atë me rezultate të mira.
I gjithë procesi i të mësuarit është gjithashtu një zbavitje shumë pozitive dhe qetësuese. Kur truri juaj  mbyllet dhe flisni vetëm për ish-in tuaj, ju në fakt keni humbur kot kohën tuaj dhe vetëm keni përkeqësuar gjendjen tuaj mendore.
2.  Hyni në jetën e tij  pa entuziazëm
Ju më përpara keni qenë shumë e dashruar me të dhe nuk mendonit  gjatë. Duhet  që fuqitë e tij ndaj jush të jenë më të vogla. Ju tashmë e keni transformuar veten në një person të dëshiruar dhe nuk është se e keni mendjen për  të marrë vëmendjen e tij. Femra, duke vepruar kështu, do e rrisni vlerësimin që ai ka ndaj jush.
3. Trajtojeni në të njëjtën mënyrë që ai ju trajton ju
Ky rregull është shumë i thjeshtë: jepini tjetrit atë që meriton. Pse duhet të jesh ti ajo që gjithmonë jep më shumë dhe merr më pak?! Mos harro se duke vepruar kështu, ai do e mendojë sërish mundësinë të kthehet te ju.
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
 
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012428760528564
    array(1) { ["section"]=> string(82) "femra-boll-keni-qare-per-ish-in-nese-beni-keto-3-gjera-ai-do-rikthehet-te-ju-37441" }