Oh mos! Po kthehet sërish shtrati i shkurter [FOTO]

Jul 07, 2017

Na vjen keq ta pranojmë, por...


A ju pëlqen të vishni pantallona me shtrat shumë të shkurtër? Por të paktën, a e dini historinë e vërtetë të kësaj tendence?
Besojmë se pasi të lexoni këtë informacion, nuk do të visheni më në këtë mënyrë!

 

Në fakt, kjo tendencë ka lindur shumë vite më parë në burgjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku të burgosurit të cilët ishin të gatshëm të kryenin marrëdhënie seksuale me të burgosurit e tjerë e kishin të nevojshme që të krijonin një sinjal që nuk do të mund të vihej re nga ana e rojeve.

Ok, e harrojmë këtë histori të frikshme dhe t'i rikthehemi modës. Me sa duket, dizenjuesit e kanë marrë seriozisht këtë trend aspak të pëlqyer dhe e kanë rikthyer në pasarelat couture për 2018-ën. Megjithatë, për të provuar nëse është rikthyer për mirë dhe duket bukur, hidhini një sy fotove më poshtë.

v.jpg

dfses.jpg

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll