Chanel ndërton edhe njëherë kullën Eifel për Couture vjeshtë/dimër 2017 [FOTO]

Jul 04, 2017

Shfaqje fantastike!


Sot, Grand Palais në Paris, ishte stilisur enkas për Chanel dhe sfilatën më couture të Vjeshtë 2017.

Tema e shfaqjes ishte pikërisht kryeqyteti i modës, Parisi. Për këtë një kullë e lartë Eifel qëndronte në qendër të pasarelës.

1216135.jpg

Rradha e parë, si gjithmonë e mbushur me personazhet më të famshëm. Përmendim këtu Katy Perry, Cara Delevingne, Julianne Moore, Pharrell Williams, Kirten Stewart etj.

gettyimages-807532824-1499172033.jpg

Çdo veshje në pasarelë shoqërohej nga një kapele. Kjo sepse Lagerfeld solli sërish një grimcë nga vitet 20’. Aksesori simbolik varionte nga copa e leshtë në lëkurë dhe saten.

1216136.jpg

gettyimages-807459736-1499172210.jpg

Grimi ishte gjithashtu tepër interesant. Çdo modele ishte e lyer me një sërë ngjyrash në sy në kontrast me konturet bardh’ e zi.

gettyimages-807473828-1499173053.jpg

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll