INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Facebook sjell versionin për fëmijët nën moshën 13-vjeç [VIDEO]

Facebook sjell versionin për fëmijët nën moshën 13-vjeç [VIDEO]

Publikuar më: 18:04 05-12-2017


Facebook ka tashmë një aplikacion të Messenger për fëmijët deri në moshën 13 vjeç, pasi prindërit dëshirojnë që fëmijët e tyre të kenë një hapësirë të sigurt në internet për të biseduar.
Facebook Messenger për fëmijët, i cili fillimisht do të jetë i aplikueshëm vetëm në SHBA, është dizenjuar me kontrolle që u jep mundësi prindërve të vendosin se me kë duhet të lidhen fëmijët online. Fëmijët mund ta përdorin Messenger qoftë për video, foto, dhe eksperienca edukimi.
Për tu aksesuar nuk ka nevojë për një emër apo numër kontakti.
Nëse dy fëmijë duan të jenë miq në Messenger kids, kjo miqësi duhet të aprovohet nga prindërit e secilit dhe më pas ata mund të bëjnë video live, të dërgojnë foto apo mesazhe.
Kompania thotë se në këtë aplikacion nuk do të ketë reklama apo të ndajnë të dhënat e fëmijëve për reklamuesit në faqen kryesore.

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010550022125244
    array(1) { ["section"]=> string(67) "facebook-sjell-versionin-per-femijet-nen-moshen-13-vjec-video-44016" }