INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ermal Meta prezanton këngën me titull: 'Non mi avette fatto niente'[VIDEO]

Ermal Meta prezanton këngën me titull: 'Non mi avette fatto niente'[VIDEO]

Publikuar më: 10:57 07-02-2018

Ermal Meta, tashmë për të tretën herë radhazi është pjesë e skenës së Sanremo 2018, ndërsa dje kemi parë performancën e këngës së tij duet me Fabrizio Moro.

Kënga, ”Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë) trajton një tematikë mjaft të rëndësishme e aktuale siç është frika ndaj rrezikut terrorist.

Sanremo 2018 do të zhvillohet deri më 10 shkurt në teatrin Ariston të qytetit të Sanremos ndërsa drejtori artistik, është një emër i rëndësishëm i muzikës italiane, Claudio Baglioni. Në kategorinë big garuan 20 këngëtarë të njohur italianë.

Hashtagu #Nonmiavetefattoniente dhe #MetaMoro ishin dy nga hashtagët më të klikuar në twitter, ndërsa në Youtube, klipi i Non mi avete fatto niente” është videoja më e shikuar nga nata e parë.

Ndërsa bastet janë vendosur për fituesin e këtij edicioni, a do të kurorëzohet Ermal Meta me triumfin e Sanremo-s?

Le të shpresojmë më të mirën...

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.011831045150757
    array(1) { ["section"]=> string(76) "ermal-meta-prezanton-kengen-me-titull-non-mi-avette-fatto-niente-video-49623" }