INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Epike! Rita Ora barazon këtë rekord botëror, këngëtarja e famshme ka diçka për t’i thënë SHQIP, mos e humbisni! [FOTO]

Epike! Rita Ora barazon këtë rekord botëror, këngëtarja e famshme ka diçka për t’i thënë SHQIP, mos e humbisni! [FOTO]

Publikuar më: 21:23 08-05-2018

Kush ta ketë mësuar vallë? 

Rita Ora ka arritur një tjetër sukses në tregun muzikor ndërkombëtar. Bukuroshja shqiptar ka barazuar rekordin e një artisteje britanike për sa i përket më shumë këngëbe në top10 këngët në rënditje.

Rekordi më parë është mbajtur prej Kate Bush dhe Amy Ëinehouse, të cilat ishin të vetmet për 30 vjet.

Pas kësaj arritje, 27-vjeçarja ka reaguar përmes llogarisë personale në Instagram duke thënë se ndihet e lumtur.

“E pra kjo është cool!!! Jam kaq e lumtur dhe mirënjohëse për të gjithë mbështetësit gjatë gjithë këtyre viteve”, ka shkruar ndër të tjerash në Instagram, Rita. Nuk mund të mungonin komentet e shumta nga fansat për këtë super arritje të Rita Orës, por komenti më i bukur ishte i këngëtares së njohur britanike, Stefflon Don.

Kjo e fundit ka zgjedhur të shkruajë në shqip duke i thënë: Yasss Bishhhh! 

rttt.jpg

 

Fjalë të bukur paska mësuar!

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0038819313049316
    array(1) { ["section"]=> string(118) "epike-rita-ora-barazon-kete-rekord-boteror-kengetarja-e-famshme-ka-dicka-per-t-i-thene-shqip-mos-e-humbisni-foto-57730" }