INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Eliminoni njollat në fytyrë me maskën me qumësht dhe…

Eliminoni njollat në fytyrë me maskën me qumësht dhe…

Publikuar më: 19:03 13-06-2018

Maska me qumësht është mjaft efikase për eliminimin e njollave në fytyrë.

Sigurisht, përveç qumështit si përbërës kryesor, kjo maskë kërkon edhe një përbërës tjerër.

Përbërësit:

1/2 lugë kripë
2 lugë qumësht

Përgatitja:

Në një enë të vogël hidhni gjysmë lugë kripë dhe sipër shtoni qumështin. Përziejeni mirë derisa të tretet kripa dhe të krijohet një masë homogjene e njëtrajtshme. Aplikojeni me kujdes në fytyrë duke shmangur zonën e syve, sepse kjo zonë është shumë e ndjeshme dhe për këtë kemi maska të tjera që duhen aplikuar.

Këtë maskë mbajeni për 10 minuta dhe pastaj shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Do të shihni që aknet dhe njollat do t’ju pakësohen, sepse kripa desinfekton fytyrën, transmeton 360grade.al Maskën aplikojeni një herë në javë, për dy muaj rresht.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0042798519134521
    array(1) { ["section"]=> string(58) "eliminoni-njollat-ne-fytyre-me-masken-me-qumesht-dhe-61648" }